Tokaji Múzeum Kávézó és Borozó augusztusi kóstolói
, , 2010. augusztus - Tokaj, Tokaji Múzeum
Idén tavasszal történt, hogy a Tokaji Múzeum egyik termét borozóvá alakították annak érdekében, hogy a városba érkező turisták egy helyen több kiemelkedő helyi pincészet borait is megkóstolhassák. Az alapítóknak a kezdetektől céljai között szerepelt, hogy itt a nagy, meghatározó birtokok mellett, a kis kézműves pincészeteknek is megjelenési lehetőséget biztosítsanak. Augusztus folyamán a helyiek mellé vendégek is érkeznek majd, így a Dereszla, a Ferdinánd, a Balassa és a Gizella tokajik mellett, Alta Vista borok és Agárdi pálinkák is a poharakba kerülnek majd.
Programok:
Augusztus 6.
A Dereszla Pincészet és az argentin testvérbirtokának, az Alta Vistának a borait Bai Edit a Dereszla Pincészet borásza mutatja be.
Augusztus 13.
Az Agárdi Pálinkafőzdétől Demeter Attila Ákos, területi vezető kóstoltatja a pálinkáikat és az új termékcsaládjukat a prémium gyümölcsleveket. Hogy ez az este se teljen el tokaji borok nélkül, erről a fiatal Ferdinánd Pincészet borai gondoskodnak, a tulajdonos - borász Bihari Ákos bemutatásában.
Augusztus 20.
A Magyar Államalapítás ünnepén Balassa István és Szilágyi László ( Gizella Pince ) tart közös kóstolót, ezzel is emelve az ünnep fényét.
Természetesen egyik este sem csak az italokról szól, friss nyári falatokkal teszik tartalmasabbá a borok és pálinkák kóstolását.
További részletek:
E-mail: muzeumkavezo@tokaj.hu
Telefon: 06-20-316-96-35.
Ha a jövőben értesülni szeretnél a legfontosabb boros és gasztronómiai programokról, jelentkezz Társasági Élet hírlevelünkre!
Hírlevél
Ha tetszett a cikk iratkozz fel
hírlevelünkre!